Panel klienta

Wybierając miejsce urlopu, zastanawiamy się nad dogodnym środkiem transportu. Samolot jest wygodny i idealny na dalekie trasy, jednak to wybór auta wiąże się z pełną niezależnością oraz większą swobodą poruszania się na miejscu. Gdy podejmiemy decyzję, rodzi się w głowie pytanie: “Gdzie na wakacje samochodem?”. Okazuje się, że możliwości w kraju i za granicą jest ogrom. Wystarczy, że doprecyzujesz oczekiwania względem miejsca, spakujesz walizki, zatankujesz bak do pełna i możesz ruszać w drogę!

 

 

Gdzie na wczasy samochodem?

 

Okazuje się, że kierunków, gdzie można pojechać samochodem na urlop, jest mnóstwo. W Polsce jednym z takich miejsc jest pętla Bieszczadzka. Co prawda, wymaga dobrego kierowcy za kółkiem, jednak kiedy już takiego znajdziesz, warto się tam wybrać, by podziwiać niesamowite bieszczadzkie widoki. Kolejną górską trasą jest Droga Stu Zakrętów w Kotlinie Kłodzkiej. Najlepiej wybrać się tam poza zimowym sezonem, ponieważ jej ostre zakręty i strome zbocza również mogą sprawić niemałe trudności. Innym wyborem może być Droga Kaszubska, która jest popularna wśród motocyklistów ze względu na to, że przebiega w centrum Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Tamtejsze widoki poruszyły serce niejednego kierowcy.

 

 

Gdzie na wakacje samochodem za granicę?

 

Jednym z popularnych kierunków podróży są nasi sąsiedzi, czyli Czechy. To idealne miejsce dla miłośników gór i amatorów aktywnego wypoczynku. Inną opcją jest Litwa. W tym pięknym kraju możesz pojechać na wybrzeże Bałtyku lub zwiedzić jej miasta. Poza Wilnem, który słynie z niesamowitej architektury, warto zobaczyć Kowno - jego stare miasto, zamek i muzea przyciągają wielu turystów. Popularnym kierunkiem jest także Chorwacja ze względu na niskie ceny, kamieniste plaże, ciepłe, błękitne morze oraz zawsze idealną pogodę.

 

 

Dlaczego warto wynająć auto na wakacje?

 

Wynajem auta na wakacje jest przede wszystkim dobrą opcją, jeśli mieszkasz w mieście i nie posiadasz własnego egzemplarza w garażu. Samochód da Ci wtedy swobodę poruszania się, gdziekolwiek chcesz, nie będziesz musiał martwić się rozkładem jazdy ani drogimi biletami.

 

Wypożyczenie auta wiąże się z bezpieczeństwem. Nie każdy posiada na tyle sprawny samochód, że zdecyduje się nim pojechać w dalszą trasę. Jazda słabszym autem może się wiązać z awarią i postojem w warsztacie znalezionym na prędce po drodze. Jeśli uda się je naprawić - świetnie. Jeśli nie, będziesz musiał zapłacić kolejne pieniądze za lawetę.

 

Wynajem nieco większego auta to świetna opcja, gdy planujesz jechać na wakacje całą grupą. Zaoszczędzisz na paliwie, a długa podróż w doborowym towarzystwie nie będzie tak monotonna.

 

Szeroka gama modeli oferowanych przez wypożyczalnię jest kolejną zaletą. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą własnego auta, to doskonała okazja, by przetestować upatrzoną markę, sprawdzić jej działanie na własnej skórze. Zdarza się, że firmy wypożyczające auta mają w swojej kolekcji także samochody sportowe, co przyciąga wielu fanów tej gałęzi motoryzacji.

 

Jak widzisz, istnieje wiele świetnych miejsc, w które możesz udać się autem. Jeśli szukasz samochodu na swój urlop, zajrzyj do oferty naszej wypożyczalni i wybierz idealnie dopasowany do Ciebie.

Menu