Panel klienta

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że samochód jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkańca miasta i wsi. Obecnie jednak rozwój transportu publicznego i usług przewozowych - a także świadomości ekologicznej - sprawia, że wiele osób potrzebuje samochodu, jedynie w konkretnych okolicznościach. Niezależnie od tego, czy jesteśmy na wakacjach, czy zachodzi inna potrzeba - wypożyczalnia samochodów może okazać się bardzo pomocna. Podpowiadamy, jakie są zalety takiego rozwiązania oraz ile kosztuje wypożyczenie auta. 

 

Wynajęcie auta, a dostępne formy płatności

 

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu. W tym temacie jedną z najważniejszych kwestii, jakie nurtują nas przed wypożyczeniem auta, jest dopuszczalna forma płatności za usługę. Większość osób przyzwyczajonych jest do płatności za pomocą karty debetowej. Warto jednak wiedzieć, że możliwość wypożyczenia auta w ten sposób nie jest standardem i bardzo dużo firm w obecnych czasach odchodzi od takich praktyk. Gotówka także przyjmowana jest niezwykle rzadko. Na jaką więc alternatywę warto się nastawić? Eksperci zwracają uwagę na fakt, że coraz więcej wypożyczalnie aut akceptują jedynie karty kredytowe. Jest to trend od dekad bardzo popularny na zachodzie, który coraz częściej pojawia się także w naszym kraju. Właśnie dlatego przed wypożyczeniem samochodu warto sprawdzić, czy firma, którą bierzemy pod uwagę, akceptuje karty debetowe jako formę płatności.

 

Dodatkowe opłaty za kaucję

 

Każdy, kto planuje wypożyczenie samochodu, powinien zdawać sobie sprawę, że koszta wynajmu to nie jedyna kwota, na jaką należy się nastawić. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że cena za wynajem samochodu zawsze podwyższona jest o kaucję. Ta pobierana jest standardowo przez niemal wszystkie wypożyczalnie, a jej kwota może różnić się od siebie w zależności od wielu czynników. Mowa tu przede wszystkim o kwestiach takich jak okres czasu, na który chcemy wynająć samochód czy rodzaj wybranego przez nas ubezpieczenia. Jest to bardzo istotne rozróżnienie, ponieważ w różnych wypadkach cena kaucji może różnić się od siebie nawet o kilkaset złotych.

 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

 

To, ile ostatecznie zapłacimy za wypożyczenie auta, zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że kluczowy jest planowany okres użytkowania samochodu. Im dłuższy przedział czasu, na który chcemy je wypożyczyć, tym cena za dzień jeżdżenia będzie niższa. Oczywiście bardzo istotną kwestią jest także to, na jaki samochód się decydujemy. Im wyższa klasa modelu, tym musimy przygotować się na wyższą cenę. Wypożyczalnie dostosowują swoją ofertę cenową do potrzeb klientów oraz dostępności konkretnych modeli samochodów. Sportowe i luksusowe auta będą odpowiednio droższe od nieco bardziej klasycznych samochodów, potrzebnych jedynie do przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Dobre wypożyczalnie, takie jak nasza, przedstawiają jednak bardzo atrakcyjną ofertę nawet na takie modele. 

 

W dobrych placówkach podstawowa cena za wynajem auta (bez kaucji) wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Przed wyprawą do wypożyczalni warto przejrzeć ofertę i wybrać tą, która budzi nasze największe zaufanie i jest najbardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb.

 

Koszt wynajmu samochodu - o czym warto pamiętać?

 

Koszta wynajmu auta są niezwykle istotną kwestią, szczególnie w sytuacji, kiedy przebywamy na wakacjach i ograniczenie wydatków jest dla nas ważnym kryterium. Eksperci są jednak zgodni - na wypożyczeniu samochodów nie warto oszczędzać. Najważniejszym kryterium powinna być przede wszystkim wiarygodność firmy, szerokość proponowanych pakietów ubezpieczenia, zróżnicowana oferta aut oraz dobra komunikacja. Przed rozpoczęciem współpracy warto przeczytać opinie o danej wypożyczalni i dokładnie prześledzić jej ofertę. Godne zaufania firmy organizują wiele korzystnych ofert specjalnych, a pracujący w nich doradcy są w stanie pomóc klientom w rozwianiu wszystkich potencjalnych wątpliwości. Dobre i sprawdzone firmy, takie jak spectrumcars.pl to gwarancja spokoju oraz doskonałej jakości usług.

Menu