Panel klienta
 1. Określ, czego oczekujesz

  Jako klient masz prawo mieć swoje wymagania odnośnie do wyboru pojazdu. Powody, przez które konsumenci decydują się na wynajem, są różne. Dlatego też przed wyborem wypożyczalni, powinieneś już dokładniej wiedzieć, jakiego auta szukasz. Jeśli wynajem jest związany z tym, że miałeś wypadek i w ramach ubezpieczenia na czas naprawy auta, możesz wynająć samochód zastępczy, to powinieneś celować w auta tej samej klasy. Natomiast jeśli wynajem to twoja wolna decyzja, to wybór masz nieograniczony. Od aut miejskich, po luksusowe limuzyny i SUV-y. Są wypożyczalnie, które specjalizują się tylko w konkretnych typach samochodów, dlatego w zależności od potrzeb, twoje możliwości wyboru mogą być nieco ograniczone.

 2. Korzystaj z udogodnień online

  Wypożyczalnie, które idą z duchem czasu, dbają o to, by ich oferta była aktywna w Internecie. Przykładem może być tu nasza oferta, czyli SPECTRUMCARS. Nasza firma, która zajmuje się wynajmem samochodów, umożliwia nie tylko dokonanie rezerwacji online, ale również możliwość podstawienia samochodu w dowolne miejsce. Daje to naprawdę wiele możliwości. Dzięki skorzystaniu z systemu rezerwacji internetowej nie trzeba ograniczać się jedynie do ofert lokalnych firm, a można skorzystać z ciekawej oferty aut, które znajdują się daleko od miejsca, w którym auto ma czekać na wynajmującego.

 3. Kieruj się jakością obsługi klienta

  Niestety niektóre wypożyczalnie nie potrafią uszanować klienta. Objawia się to między innymi lekceważącym podejściem. Znane są przypadki, gdy wypożyczalnie aut zmieniają wybrany pojazd na jakiś inny, albo okazuje się, że w zarezerwowanej dacie nie jest on już dostępny, a w ramach usługi można jedynie wynająć inne auto za dopłatą. Na takie wypożyczalnie lepiej uważajcie. Jakość obsługi powinna być na jak najwyższym poziomie. Dobra wypożyczalnia samochodów powinna wysłuchać waszych uwag, oczekiwać i w ten sposób jak najlepiej dopasować ofertę.

 4. Sprawdź stan auta

  Nawet jeśli wypożyczasz auto online i zostanie ono dowiezione do wskazanego przez ciebie miejsca, powinieneś wcześniej dokładnie ocenić stan auta. Nie chodzi tu już nawet o stan techniczny, ponieważ nie każdy przecież się na tym zna. Znaczenie ma przygotowanie samochodu pod względem jego czystości i komfortu. Samochód powinien być umyty, wyczyszczony i wolny od jakichkolwiek nieprzyjemnych zapachów. Jako klient masz prawo oczekiwać, że wejdziesz do czystego samochodu. Wyobrażasz sobie, że lecisz do innego miasta na spotkanie biznesowe w eleganckich ubraniach, zamawiasz auto na lotnisko, a na ciebie czeka co prawda ładny samochód, ale za to cały brudny w środku i na przykład z zapachem papierosów?

 5. Unikaj skomplikowanych umów i warunków

  Jeśli szukając idealnej wypożyczalni, natrafisz na taką, która zaprezentuje tobie długą i skomplikowaną umowę, to już w głowie powinno zapalić ci się światełko, że coś jest nie tak. Umowy najmu naprawdę nie powinny być skomplikowane i w dobrych wypożyczalniach samochodów ograniczają się do najważniejszych paragrafów, które określają obowiązki firmy i korzystającego, a także ogólne warunki najmu, no i oczywiście przedmiot. W umowach, które liczą sobie po kilkanaście stron, na pewno może znaleźć się coś, przez co jako klient staniesz się poszkodowany, jednak twoje możliwości obrony bardzo spadną, ponieważ przecież umowę podpisałeś.

Wybierz dobrze

Wynajem samochodu to naprawdę dobre i ciekawe rozwiązanie. Zarówno jednorazowe pożyczenie jakiegoś dobrego auta, jak i skorzystanie z oferty nawet na kilka miesięcy, czy też rok, to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę, wysoką jakość obsługi i lubią jeździć dobrymi samochodami. Jednak zanim wynajmiesz samochód, to dokładnie sprawdź, czy dobra wypożyczalnia samochodów, z której skorzystasz, jest godna zaufania i ma ciekawą ofertę.

Menu