Panel klienta

Lecisz za granicę samolotem? A może wyjeżdżasz poza Polskę autobusem lub pociągiem? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zapewne zdajesz sobie sprawę, że na miejscu będziesz musiał poruszać się komunikacją miejską, co niekoniecznie wiąże się z wygodą. Jeżdżenie zatłoczonymi autobusami to nic przyjemnego. Na szczęście jest jeszcze jedna opcja - wynajem auta. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wypożyczyć samochód za granicą, przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy!Lecisz za granicę samolotem? A może wyjeżdżasz poza Polskę autobusem lub pociągiem? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zapewne zdajesz sobie sprawę, że na miejscu będziesz musiał poruszać się komunikacją miejską, co niekoniecznie wiąże się z wygodą. Jeżdżenie zatłoczonymi autobusami to nic przyjemnego. Na szczęście jest jeszcze jedna opcja - wynajem auta. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wypożyczyć samochód za granicą, przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy!

 


Gdzie szukać ofert zagranicznych wypożyczalni aut? 


Auto można wynająć w wypożyczalni (przez internet lub w siedzibie) lub przy pomocy pośrednika. Aby znaleźć jak najatrakcyjniejszą opcję, warto korzystać z wyszukiwarek wynajmu pojazdów. Można w nich znaleźć oferty różnych wypożyczalni i porównać ich ceny. 

 


Jak wynająć samochód za granicą? 


Aby wypożyczyć samochód za granicą, musisz mieć przy sobie odpowiednie dokumenty, takie jak: 


● dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty),

● prawo jazdy - w niektórych krajach konieczne jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy, które można wyrobić w Wydziałach Ewidencji Kierowców i Pojazdów.

● Karta kredytowa - jest niezbędna do zarezerwowania pojazdu. Należy pamiętać, że musi znajdować się na niej imię i nazwisko głównego kierowcy.


Ponadto konieczne jest posiadanie gotówki na kaucję lub “wkład własny” w ubezpieczeniu. Dodatkowo należy pamiętać, że część wypożyczalni wynajmuje auta wyłącznie kierowcom, którzy mają prawo jazdy od kilku lat i ukończyli 21 lat. 

 


Wypożyczony samochód a ubezpieczenie 


Wszystkie samochody z wypożyczalni mają ubezpieczenie OC/AC, jednak zwykle w umowach występuje tzw. “wkład własny”, czyli część szkody, którą kierowca będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Wysokość wkładu zależy od typu szkody. Zwykle jest on blokowany na karcie kredytowej na czas wynajmu samochodu. Jeśli nie dojdzie do żadnej usterki, wypożyczalnia zwraca pieniądze na konto w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Szczegółowe informacje o “wkładzie własnym” znajdziesz w warunkach umowy.
Oczywiście wkład własny, czyli tzw. excess można zredukować lub całkowicie znieść, jednak trzeba za to zapłacić. Większość zagranicznych wypożyczalni oferuje możliwość zakupu pełnego ubezpieczenia od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych i kradzieży. 

 


Na co zwrócić uwagę podczas odbioru pojazdu z wypożyczalni? 


Gdy już wiesz, jakie formalności należy załatwić podczas wynajmu auta, zapewne chciałbyś się dowiedzieć, na co warto zwrócić uwagę podczas odbioru pojazdu. Otóż najważniejsze jest sprawdzenie stanu samochodu. Zanim wyruszysz nim w podróż, zrób zdjęcia (wnętrza i karoserii). Sfotografuj każdy defekt, aby mieć dowód, że to nie Ty jesteś za niego odpowiedzialny. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas odbioru samochodu z wypożyczalni, jest ilość paliwa w baku. Sprawdź, czy auto jest zatankowane zgodnie z umową. Bardzo ważną kwestią, jest także zdobycie informacji, gdzie i kiedy masz zwrócić pojazd. Pamiętaj, że za spóźnienie wypożyczalnia może wymagać dodatkowej opłaty.

Menu