Panel klienta

Prosta procedura wypożyczenia samochodu, brak kaucji i możliwość wyboru luksusowego pojazdu - tego, co zachęca Polaków do wynajmu auta, nie da się ująć w jednym wyrażeniu. W Spectrumcars z zaciekawieniem obserwujemy branżę wypożyczalni samochodów, śledząc trendy i zachowania kierowców. Zobacz najczęściej wypożyczane samochody przez Polaków i przekonaj się, co skłania ich do skorzystania z wynajmu.

Wypożyczenie auta z przymusu, czy z zaciekawienia?

 

Posiadanie własnego pojazdu nie jest dziś przejawem luksusu. Mimo to kierowcy chętnie odwiedzają wypożyczalnie pojazdów. Dla wielu jest to bowiem jedyna okazja, by siąść za kierownicą sportowego wozu i przekonać się na własnej skórze o komforcie jazdy najnowszymi modelami aut.

 

Do wizyt w firmach wynajmujących samochody zachęcają m.in. ceny i procedury wypożyczenia. W Spectrumcars nie pobieramy od kierowców kaucji, z kolei auto wynająć można nawet przez Internet. Klientami są zarówno osoby, które szukają komfortowych pojazdów na czas swojej wizyty w Polsce, jak i kierowcy wypożyczający auta w ramach rozrywki. Nie brakuje także młodych par, które chcą zrobić wrażenie na gościach i do ślubu pojechać luksusową limuzyną. Pozostaje jednak pytanie, jakie samochody wypożyczamy najczęściej i co stoi za tymi wyborami?

Pojazdy wypożyczane długoterminowo

 

Klientami, którzy decydują się na długoterminowy okres wynajmu pojazdu, są najczęściej przedsiębiorcy lub osoby przylatujące do Polski zza granicy. Ich uwaga koncentruje się przede wszystkim na autach luksusowych, o podwyższonym standardzie komfortu i bezpieczeństwa.

 

Najczęściej wybierane samochody na wynajem długoterminowy to Mercedes, BMW czy Audi. Pomimo pojemnego wnętrza w pojazdach tych koncernów nie brakuje sportowego zacięcia, co doceniają kierowcy.

 

W Spectrumcars zainteresowaniem cieszy się m.in. Mercedes A200 AMG z silnikiem 163 KM. Auto posiada automatyczną skrzynię biegów, a czas rozpędu do 100 km/h wynosi zaledwie 8 sekund. Częstym wyborem kierowców staje się także Audi A5 Sportback z silnikiem o mocy 190 KM. Pojemne wnętrze, duży bagażnik i wygodny panel nawigacyjny ułatwiają podróżowanie nawet na najdłuższych trasach.

Jakie samochody wybierają kierowcy na krótki okres wynajmu?

 

Wśród samochodów wynajmowanych na krótszy okres dominują marki premium oraz auta rzadko spotykane na ulicach. Kierowcy chcą sprawdzić się za kierownicą Maserati, Astona Martina czy Forda Mustanga.

 

Można zauważyć, że wybierając samochód na wynajem krótkoterminowy, klienci rzadziej zwracają uwagę na ekonomikę jazdy, czy możliwość przewożenia dzieci. Dominuje moc silnika, fantazyjny design nadwozia oraz unikatowość modelu.

 

W Spectrumcars sporym zainteresowaniem cieszy się Ford Mustang GT w wersji Fastback. Ten niepozorny pojazd kryje pod swoją maską pięciolitrowy silnik V8 o mocy aż 450 KM. Kierowcy chętnie decydują się także na wynajem sportowej BMW M2 z silnikiem o mocy 410 KM, czy Mercedesa-AMG CLA35 w wersji 306 KM.

Najczęściej wypożyczane samochody

 

Jednym z najczęstszych powodów, który wiedzie kierowców do wypożyczalni pojazdów, jest chęć poprowadzenia samochodu klasy premium. Luksusowe auta wynajmowane są bez konieczności płacenia kaucji na okres krótko- i długoterminowy.

 

Na krótszy czas najmu Polacy wybierają auta sportowe, o unikatowym nadwoziu i dużej mocy silnika. Dłuższy okres wypożyczenia skłania ich do wyboru luksusowych aut rodzinnych, w których dynamika jazdy łączy się z komfortowym pakietem wyposażenia. W każdym z przypadków dominuje chęć sprawdzenia się za kierownicą sportowego, często kultowego samochodu, zaliczanego do klasy premium!

Menu