Panel klienta

Dla osób, które na co dzień nie mieszkają w Polsce lub tylko od czasu do czasu potrzebują samochodu, powstały wypożyczalnie samochodowe. Być może, już korzystałeś z usług takiej firmy lub przymierzasz się do swojego pierwszego razu. Chcesz wiedzieć, jakie konsekwencje wiązałyby się, gdyby doszło do kradzieży wypożyczonego przez Ciebie samochodu? W poniższym artykule opowiemy Ci o tym jak wyglądają procedury w takiej sytuacji. Podpowiemy również, jak właściwie zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą.

 

Po pierwsze - co zrobić, żeby do kradzieży nie doszło?

 

Mówi się, że lepiej jest przeciwdziałać, niż później martwić się o ewentualne konsekwencje niedopatrzenia. W związku z tym, zanim skupisz się na tym, jak należy zachować się w przypadku kradzieży - najpierw warto dowiedzieć się, co zrobić, aby zapobiec takiej sytuacji.

 

Po pierwsze, nigdy nie zostawiaj samochodu z otwartymi drzwiami. Najgorsze, co możesz zrobić, to nieuważnie zostawić kluczyki w środku pojazdu. Pamiętaj o tym, by zamknąć wypożyczone auto - nawet w sytuacji, gdy opuszczasz pojazd tylko na chwilę i wydaje Ci się, że będziesz go mieć na oku. Samochód najlepiej zaparkować na parkingu podziemnym lub strzeżonym. Jeżeli nie masz takiej możliwości, wybierz miejsce, które znajduje się gdzieś na gęściej zaludnionych terenach. Im więcej potencjalnych świadków, tym mniejsze jest ryzyko kradzieży. A w przypadku, gdy do niej dojdzie, istnieje większa szansa szybkiego zidentyfikowania sprawcy.

 

Jeżeli jednak dojdzie do sytuacji, że wypożyczony samochód zostanie przez Ciebie skradziony, to w pierwszej kolejności powinieneś skontaktować się z wypożyczalnią samochodową, by poinformować ją o zaistniałej sytuacji.

 

Kradzież wypożyczonego samochodu - co zrobić, kiedy do niej dojdzie?

 

Każda wypożyczalnia samochodów ma inną umowę, która określa rozwiązanie między innymi sytuacji związanych z kradzieżą pojazdu. Większość firm nie pokrywa kosztów, jeżeli dojdzie do przywłaszczenia auta przez inną osobę. Na szczęście nie musisz się martwić o spłatę całej wartości pojazdu - zazwyczaj zobowiązany będziesz do poniesienia tylko części kosztów.

 

W związku z tym warto znaleźć wypożyczalnie, która dba o interes swoich klientów. Nasza wypożyczalnia powstała dla wszystkich osób, które są bardzo świadome swoich oczekiwań związanych z tego typu usługami. W swojej ofercie posiadamy luksusowe samochody, którymi jazda jest niezwykle komfortowa. Satysfakcja naszych klientów jest dla nas najważniejsza, więc zadbaliśmy o to, by największa kara przewidziana w naszej umowie nie przekraczała pięciu tysięcy złotych.

 

Kradzież wypożyczonego samochodu - czy istnieje możliwość zakupu dodatkowego ubezpieczenia?

 

Niektóre z firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów w swojej ofercie posiadają specjalne ubezpieczenia, które możesz wykupić, jeżeli chcesz dodatkowo zabezpieczyć się na wypadek wypadku lub właśnie kradzieży. Niektóre z ubezpieczeń umożliwiają zwrot kosztów Twoich rzeczy osobistych - jeżeli te znajdowały się w skradzionym pojeździe.

 

Jeżeli dojdzie do kradzieży, pamiętaj o tym, by zadzwonić na policję. Od razu powinieneś podkreślić, że skradziony samochód nie był Twoją własnością, a w jego posiadanie wszedłeś za podstawie umowy z wypożyczalnią. Pamiętaj o tym, by nie ukrywać żadnych szczegółów przed policjantem, gdyż każda informacja może być pomocna w znalezieniu sprawcy i skradzionego pojazdu.

 

Kradzież wypożyczonego samochodu - podsumowanie

 

Jeżeli dojdzie do kradzieży - pamiętaj o tym, że wszystkie informacje dotyczące konsekwencji znajdziesz w umowie najmu, którą podpisałeś w wypożyczalni samochodów. Wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie? W takiej sytuacji prawdopodobnie nie masz się czym martwić.

 

Przed wyborem wypożyczalni zwróć uwagę na to, jak skonstruowana jest umowa najmu. Dla przykładu, nasza firma dba o interes osób, które decydują się na nasze usługi, dlatego oferowana przez nas umowa pozbawiona jest ukrytych zapisów. Jeżeli jesteś zainteresowany wypożyczeniem luksusowego samochodu na atrakcyjnych warunkach, to zachęcamy Cię do skontaktowania się z nami w celu ustalenia szczegółów.

 

Stawiamy na przejrzystość w komunikacji, a wszelkie formalności ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Wypożyczając samochód za pośrednictwem naszej firmy, nie będziesz musiał przejmować się wpłacaniem kaucji.

 

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi już nie masz wątpliwości, jak zachować się w przypadku kradzieży wypożyczonego samochodu. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o prawie czy wynajętych autach, zachęcamy Cię do przeczytania innych treści na naszym blogu.

Menu