Panel klienta

Jak wypożyczyć samochód?

 

Jest to bardzo proste. Większość firm nie zobowiązuje swoich klientów do wypełniania skomplikowanych umów. Najlepiej jest zarezerwować auto z wyprzedzeniem, poprzez formularz internetowy lub kontakt telefoniczny. Dzięki temu można wybrać model samochodu oraz czas i miejsce podstawienia go. Wypożyczalnie zazwyczaj oczekują od klienta podania podstawowych danych osobowych - imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru dowodu osobistego oraz prawa jazdy. Przed wynajmem uzgadniana jest także forma płatności. Po przybyciu na umówione miejsce należy podpisać umowę, a następnie można odebrać samochód i cieszyć się nim przez ustalony czas. Jednak czy zawsze wszystko przebiega w gładki sposób, czy być może są kwestie, na które warto zwrócić uwagę, aby oszczędzić sobie nerwów?

 

Jakie auto wypożyczyć?

 

To również jest bardzo istotne zagadnienie. W zależności od potrzeb klienta, wypożyczalnie mają do dyspozycji różne typy aut - osobowe, dostawcze, luksusowe, samochody na ślub i wiele innych. Wybór auta z wypożyczalni może wcale nie należeć do najprostszych zadań. Wiele firm ma w swojej ofercie rozmaite modele samochodów, charakteryzujące się różnym przebiegiem, mocą, przyspieszeniem i napędem. W zależności od indywidualnych preferencji warto poprosić pracownika firmy o pomoc w doborze najlepiej odpowiadającego modelu. Należy zwrócić także uwagę, czy dany pojazd posiada bagażnik, miejsce na fotelik dla dziecka lub wbudowaną nawigację.

 

Opłaty

 

Jest to jedna z ważniejszych kwestii. Wypożyczając auto, zazwyczaj klienci pragną nie tylko niezależności komunikacyjnej, ale także opłacalności. Zatem jak tanio wypożyczyć samochód? Przede wszystkim - uważnie przeczytać umowę wynajmu. Szczególnie należy przyjrzeć się takim kwestiom jak polityka baku paliwa oraz dodatkowe opłaty za ekstra usługi. Niektóre firmy oczekują zwrotu pojazdu z napełnionym bakiem, a jeśli klient nie odda go w takim stanie, zostanie obciążony nie tylko kosztem samego paliwa, ale także dodatkowymi opłatami operacyjnymi. Jeśli już o dodatkowych opłatach mowa, ważne jest również upewnienie się, czy usługi takie jak wypożyczenie fotelika dla dziecka lub skorzystanie z nawigacji nie są specjalnie płatne. Także możliwość dostarczenia samochodu w dowolne miejsce oraz zwrócenia go w innej filii czy też przekroczenie limitu kilometrów, może wiązać się z naliczaniem dodatkowych opłat.

 

Odbierając samochód od firmy, warto zwrócić uwagę, czy nie jest on uszkodzony, a w razie zauważenia usterki, zgłosić to pracownikowi. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie obciążenia ewentualnymi kosztami naprawy. Ponadto, w sytuacji, gdy auto nie spełnia oczekiwań klienta ze względu na awarie i usterki, ma on prawo zrezygnować z wypożyczenia pojazdu.

 

Ubezpieczenie

 

Decydując się na wypożyczenie auta, należy dowiedzieć się, czy jest ono ubezpieczone oraz co obejmuje obowiązujący pakiet. Jeśli zaś w cenie wynajmu nie jest wliczone ubezpieczenie, warto wykupić je na czas użytkowania samochodu, aby w razie wypadku uniknąć obciążenia kosztami naprawy. Ważną kwestią jest również, ile osób będzie kierowało pojazdem podczas jego wynajmu. Wiele firm posiada ubezpieczenie jedynie dla kierowcy, na którego spisana jest umowa, zaś w przypadku jeżdżenia na zmianę z drugą osobą, konieczne jest wniesienie dodatkowej opłaty oraz wykupienie drugiego pakietu.

 

Wynajem krótkoterminowy, a także długoterminowy to doskonałe rozwiązanie dla wielu kierowców. Jednak, aby rzeczywiście było to komfortowe i korzystne dla klienta, warto zwrócić uwagę na powyższe kwestie. Pozwoli to uniknąć nieporozumień oraz ewentualnych dodatkowych opłat. 

 

 

Menu