Panel klienta

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze samochodu?

Jedną z najważniejszych kwestii obok zarezerwowania sali czy też skomponowania menu jest wybór auta do ślubu. To istotne z tego względu, że odpowiednio dobrana marka, jak i kolor auta do ślubu mogą zadecydować o wyglądzie całej uroczystości ślubnej. Dlatego też, chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki kolor auta do ślubu będzie najodpowiedniejszy, warto zwrócić uwagę na kwestie, takie jak:

  • styl ogólny całej uroczystości - coraz częściej można się spotkać z sytuacją, gdzie na ślub należy przyjść ubranym w stylu lat 20. XX wieku, w stylu vintage czy też w stylu retro. To sprawia, że aby nadać możliwie jak najlepszy ton takiej imprezie, konieczne będzie dopasowanie auta do charakteru uroczystości ślubnej.

  • Dodatkowe elementy na pojeździe - często można spotkać się z elementami kwiatowymi czy też innymi ozdobami samochodu, które są przeznaczone wyłącznie do ślubu. I w tym wypadku konieczne będzie również odpowiednie dobranie koloru karoserii pojazdu do pozostałych elementów w taki sposób, aby tworzyły one spójną całość.

  • Kolor sukni ślubnej czy też garnituru - choć z pozoru może się to wydawać mało istotne, to dobór koloru sukni ślubnej do barwy pojazdu niejednokrotnie stanowi bardzo ważną kwestię wpływającą na odbiór całej uroczystości. Jeśli zdecydujesz się na wybór białego auta do ślubu, to zleje się ono z kolorem sukni, co może niekorzystnie wyglądać na zdjęciach ślubnych.

Powyższe elementy sprawiają, że zarówno kolor samochodu, jak i pozostałe jego elementy mają niebagatelny wpływ na wybór pojazdu do ślubu.

 

Czy kolor auta do ślubu jest naprawdę taki ważny?

 

Bazując na powyższych argumentach, niektóre osoby planujące uroczystość zaślubin, mogą zastanawiać się, czy wybór koloru auta do ślubu rzeczywiście jest tak istotny. Przede wszystkim warto sobie zdawać sprawę z tego, jaki model czy też rocznik samochodu będzie pasował do koncepcji całej uroczystości. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzą się samochody starszego typu (pasujące do imprez tematycznych lub do stylu Pary Młodej i całej koncepcji ślubu). W innych zaś sytuacjach lepiej wybrać klasyczne samochody, które sprawdzą się jako uniwersalny środek transportu Pary Młodej.

 

Wynajem samochodu do ślubu powinien zatem odpowiadać stylowi danej imprezy i preferencjom Pary Młodej. Za najpopularniejsze uchodzi czarne auto do ślubu. Równie często wybierane są również białe samochody do ślubu oraz rozmaite odcienie koloru białego, np. ecru. Jednak nie zawsze akurat te konkretne barwy karoserii pojazdu sprawdzą się w każdej sytuacji. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że niekiedy można zdecydować się na wybór samochodów o nietypowym kolorze, np. granatowym, brązowym, beżowym, błękitnym czy ciemnozielonym. Klasycznym rozwiązaniem jest także wybór czerwonego samochodu, który zawsze będzie dobrze się prezentował.

 

Na podstawie powyżej przedstawionych informacji oraz argumentów można śmiało stwierdzić, że kolor auta do ślubu jest bardzo istotną kwestią. Zarówno model, styl imprezy, jak i kolory sukni ślubnej oraz garnituru Państwa Młodych to elementy, które powinny być do siebie jak najlepiej dopasowane. Jest to umotywowane faktem, że nawet jeden element niepasujący do reszty może sprawić, że wspomnienia oraz fotografie ślubne nie będą wyglądały tak, jak życzyłaby sobie tego Para Młoda.

 

Jeżeli jesteście na etapie planowania swojego ślubu i wesela, to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W wypożyczalni samochodów SpectrumCars możecie wynająć auto do ślubu, zarówno klasyczne, jak i te bardziej nowoczesne i luksusowe. Posiadamy pojazdy w różnorodnych kolorach, dlatego w naszej flocie samochodów z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Menu