Panel klienta

Wynajem samochodu na zaledwie kilka dni to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Z takiego rozwiązania korzystają osoby prywatne i firmy. Dobrze zatem wiedzieć, na czym polega wynajem auta na kilka dni i jak taki samochód wypożyczyć. Nigdy bowiem nie wiadomo kiedy i Tobie przydarzy się sytuacja, w której nagle będziesz potrzebował pojazdu choćby na jeden dzień.

 

Auto na kilka dni, czyli wynajem krótkoterminowy

 

Wynajem krótkoterminowy to usługa pozwalająca na wynajęcie samochodu choćby na kilka dni. W tym możliwy jest wynajem auta na jeden dzień. Okres, na który można wynająć auto, zależy tylko i wyłącznie od potrzeb klienta. Jednak w przypadku wynajmu krótkoterminowego mówi się tu o wynajęciu samochodu na okres od 1 do 30 dni. Taka możliwość cieszy się sporą popularnością. Różne bowiem mogą być przyczyny, z których wyniknie potrzeba posiadania auta na krótki czas. Przykładem może być tu awaria własnego samochodu, która uniemożliwia jego użytkowanie. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie auta na czas naprawy. Z takiej możliwości korzystają także często osoby posiadające prawo jazdy, ale nieposiadające własnego samochodu. Z takiej usługi korzysta się choćby wtedy, kiedy chce się wyjechać wraz z rodziną na weekendową wycieczkę. Wynajem auta na 3 dni to wówczas opcja, która rozwiązuje wszystkie problemy. Innymi słowy, wynajem krótkoterminowy auta to korzysta oferta dla wszystkich tych, którzy z auta korzystają jedynie okazjonalnie. Z takiej usługi korzystają również firmy. W firmie również może zdarzyć się awaria samochodu służbowego. Z wynajmu krótkoterminowego firmy korzystają również często w przypadku organizacji różnego rodzaju konferencji. Często w takiej sytuacji pojawia się potrzeba odbioru gości z lotniska czy dworca i ich przewiezienie, czy to do hotelu, czy na miejsce konferencji.

 

Korzyści wynikające z wynajmu krótkoterminowego

 

Wynajem samochodu na dni wiąże się z konkretnymi korzyściami. Po pierwsze, to możliwość skorzystania z auta w celu poruszania się w mieście lub poza nim w momencie, kiedy zajdzie taka konieczność. Po drugie, wynajem krótkoterminowy samochodu daje często możliwość przetestowania auta, które planuje się zakupić. Flota aut do wynajęcia jest bardzo szeroka. Obejmuje także samochody klasy premium. Daje to możliwość wynajęcia pojazdu, który planuje się zakupić na kilka dni. Jego przetestowanie i podjęcie ostatecznej decyzji. Firmy często wypożyczają auta klasy premium w celu podniesienia prestiżu. Są to sytuacje, w których muszą zapewnić wygodny transport gościowi konferencji czy ważnemu partnerowi biznesowemu. Często takie auta wypożyczane są również dla przedstawicieli handlowych, którzy udać muszą się na spotkanie z ważnym kontrahentem. Dobrze jest wówczas pokazać się w samochodzie klasy premium. To z pewnością wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Wspomniano wcześniej o rodzinnym wyjeździe na weekend. Dłuższa podróż zawsze wiąże się z koniecznością wyjazdu autem, które jest w pełni sprawne i bezpieczne. W tym kontekście niezwykle istotne jest to, że wszystkie oferowane do wynajęcia auta są systematycznie serwisowane. Daje to pewność, że w podróż rusza się autem w pełni sprawnym, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Oczywiście samochód jest również w pełni ubezpieczony. Pamiętać tu trzeba o jednej istotnej kwestii. W przypadku uszkodzenia auta w wyniku kolizji nie poniesiesz z tego tytułu żadnych kosztów. Także jeśli do kolizji dojdzie z Twojej winy. Mówiąc o zaletach wynajmu krótkoterminowego, pamiętać trzeba również o wygodzie. Auto wynająć można online, a sam samochód podstawiony zostanie pod wskazany adres.

 

Jak wynająć samochód na kilka dni?

 

Jak wspomniano, wynajem auta na 10 dni bądź jakikolwiek inny krótki okres możliwy jest przez Internet. Jest to rozwiązanie proste i wygodne. W celu wynajęcia auta wystarczy na stronie spectrumcars.pl wejść w zakładkę Panel Rezerwacji. Wówczas szybko zapoznać można się z ofertą dostępnych samochodów oraz z dokładnym cennikiem. Po wyborze konkretnego modelu auta nie pozostaje nic innego jak dokonać rezerwacji. Samochód podstawiony zostanie pod wskazany przy rezerwacji adres. Co ważne, wynajmując samochód na kilka dni, nie ma konieczności wpłacania kaucji.

Menu