Panel klienta

Dobre auto to gwarancja udanych wakacji. Niestety nie każdy z nas dysponuje takim na co dzień. Mieszkańcy dużych miast często zupełnie nie potrzebują samochodu przez większość roku, jednak w wakacje cenią sobie niezależność. Warto wtedy wynająć samochód i nie martwić się rozkładami jazdy czy opóźnieniami w ruchu pociągów. Co zyskasz, wynajmując samochód? Jak wybrać właściwą wypożyczalnię? Czy Cię na to stać?

 

Samochód z wypożyczalni- nowy, elegancki, bezpieczny

 

Kiedy jedziesz na wakacje, nie chcesz martwić się usterkami. Niestety, duża część Polaków na co dzień jeździ samochodami niższej klasy. O ile w przypadku jazdy na niewielkim terenie mogą one całkiem dobrze się sprawdzać, o tyle dłuższe przejazdy bywają w takiej sytuacji dość problematyczne. Wynajem auta na wakacje to jedna z alternatywnych możliwości, która nie tylko pozwala na spokojny relaks, ale również umożliwia szybszy dojazd do celu. Samochody z wypożyczalni to w zdecydowanej większości fabrycznie nowe i eleganckie pojazdy. Z powodzeniem zmieścisz w takim aucie wszystkie niezbędne bagaże i wygodnie dotrzesz do celu podróży. Co ważne wystarczy tylko nieco się rozejrzeć, by skorzystać z taniego wynajmu auta na wakacje. Ceny bywają bardzo konkurencyjne, a jeśli weźmiemy pod uwagę potencjalne koszty zakupu podobnej klasy samochodu oraz jego utrzymania, może okazać się, że samochody z wypożyczalni będą nam towarzyszyły częściej. Równie ważne co wygoda podróży jest bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Wynajem auta na wakacje za granicą lub w Polsce pozwala na pełen komfort podczas podróży. Ma to znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo. Co więcej, nowoczesne i eleganckie samochody, które znajdziemy w ofertach wypożyczalni, posiadają liczne systemy wspierające kierowcę podczas dalekiej podróży. Nawet wielogodzinny przejazd nie będzie stanowił problemu dla uczestników wakacyjnych wycieczek w najdalsze zakątki kraju czy Europy. 

 

Gratka dla miłośników motoryzacji

 

Większość z nas zmienia samochód raz na kilka lat. Jednak każdy miłośnik motoryzacji lubi czasem pojeździć nowym autem ulubionej marki. Weekendowy wyjazd za miasto czy wakacyjna wycieczka z rodziną to okazja do wypróbowania całkiem nowego samochodu. Wypożyczalnie oferują auta z różnych segmentów. Rodziny z dziećmi chętnie skorzystają z pojemnych suvów czy samochodów typu kombi, a pary wybiorą jeden ze sportowych modeli. Wynajem auta na wakacje może być okazją do wypróbowania całkiem nowych modeli. Już sama przejażdżka takim pojazdem może stać się niezapomnianą przygodą. To również okazja do przetestowania samochodu, do którego zakupu się przymierzamy. Kilka dni jazdy pozwoli na sprawdzenie wszystkich dostępnych opcji. 

 

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię?

 

Większość Polaków korzysta z wynajmu auta na wakacje jedynie za granicą. Często wypożyczając samochód w obcym kraju musimy uiścić wysokie kaucje, bądź liczyć się z blokadą środków na karcie kredytowej. Następnie przez cały urlop obawiamy się utraty pieniędzy, na skutek drobnego zarysowania czy kolizji. W Polsce działa to nieco inaczej. Wiele wypożyczalni w przypadku wynajmu krótkoterminowego nie pobiera żadnych kaucji ani zabezpieczeń. Dzięki temu nie trzeba obawiać się nieprzyjemnych sytuacji na koniec urlopu. Brak kaucji to jednak tylko jedna z cech dobrej wypożyczalni oferującej wynajem aut na wakacje. Istotna jest również niska cena. Tani wynajem auta to kolejna zaleta tego rozwiązania. Wypożyczalnie samochodów często kojarzą nam się z czymś bardzo drogim, to jednak nieprawda. Samochody z wypożyczalni, mimo że są często wręcz luksusowe, wcale nie muszą być drogie. Wybierając wypożyczalnię, należy również sprawdzić czy oferuje ona obsługę 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Podczas urlopu może zdarzyć nam się drobna stłuczka lub innego typu kolizja, pomoc ze strony pracowników całodobowej wypożyczalni powinna być możliwa o każdej porze. Dzięki temu, w krótkim czasie zostaniemy poinformowani o najlepszym rozwiązaniu naszego problemu. Samochód zastępczy, szybka pomoc techniczna bądź doradztwo w stresującej sytuacji to cenna cecha dobrej wypożyczalni, którą zyskujemy, jadąc na wakacje wynajętym samochodem. 

Menu