Panel klienta

SKONSULTUJ BEZPŁATNIE WYNAJEM SAMOCHODU Z NASZYM SPECJALISTĄ – BEZ KAUCJI, BEZ KARTY KREDYTOWEJ, Z PEŁNYM UBEZPIECZENIEM!

Zamów rozmowę ← → Przejdź do formularza online

Jak można zapłacić za wypożyczenie samochodu?

 

W przypadku wynajmu auta na kartę kredytową mówimy o depozycie, czyli “zajęciu” określonej kwoty na karcie, która pokrywa wynajem auta, natomiast w przypadku wynajmu samochodu na kartę debetową musimy uiścić konkretną opłatę za wypożyczenie auta. W tym drugim przypadku oferty wypożyczalni są zazwyczaj bardzo korzystne, szczególnie w krajach turystycznych, gdzie konkurencja jest bardzo duża. Większość wypożyczalni oferuje wynajem na kartę debetową, kredytową, a nawet karty wirtualne i prepaidowe. Rzadziej akceptowana jest także gotówka. Jeśli natomiast wynajmujemy auto od pośrednika, często przelew musimy wykonać wcześniej. Najważniejsze jest to, aby sprawdzić dostępne opcje płatności w danej wypożyczalni aut z wyprzedzeniem - w przeciwnym razie może się to skończyć przykrą niespodzianką. Należy o tym pamiętać, szczególnie jeśli wybieramy się za granicę i tam chcemy skorzystać z możliwości wypożyczenia auta.

Chcesz wynająć samochód i zapłacić za wypożyczenie gotówką? Połącz się z naszym specjalistą i sprawdź jakie to proste!

Zamów rozmowę ← → Przejdź do formularza online

 

Dodatkowe wymagania przy wynajmie samochodu na kartę debetową

 

Wypożyczalnia samochodów, z usług której zdecydowaliśmy się skorzystać, może wymagać od nas bardziej pewnego pokrycia przy wynajmie auta na kartę debetową i poprosić nas o dodatkowe dokumenty, między innymi dowód ubezpieczenia, rachunek za media lub inny dokument umożliwiający dodatkową identyfikację. Niektóre z wypożyczalni akceptują karty debetowe jedynie ze wskazanych przez nią sieci kart, takich jak MasterCard czy VISA.

 

Wynajem auta na kartę debetową - większe ryzyko

 

Trzeba pamiętać, że firma, która oferuje wynajem samochodów na kartę debetową, podejmuje większe ryzyko niż w przypadku wynajmu na kartę kredytową, stąd dodatkowe zabezpieczenia. Dzięki karcie kredytowej udostępnionej przez klienta wypożyczalnia może automatycznie pobierać dodatkowe opłaty, w tym mandaty czy bilety parkingowe, natomiast w przypadku karty debetowej nie ma takiej możliwości, dlatego po zwróceniu auta przez klienta znacznie trudniej jest ubiegać się o zapłatę należności. Pozostaje także kwestia kaucji, która zabezpiecza wynajem auta - karta kredytowa zapewnia wypożyczalni większe bezpieczeństwo.

Chcesz zarezerwować samochód z kartą debetową bez dodatkowego pokrycia? Nasz specjalista dobierze idealny samochód do twoich potrzeb.

Zamów rozmowę ← → Przejdź do formularza online

 

 

Kaucja za wypożyczenie samochodu - dlaczego jest tak istotna?

 

Kaucja to kolejna możliwość zabezpieczenia ze strony wypożyczalni aut, dlatego pobiera ją zdecydowana większość firm zajmujących się wynajmem, przede wszystkim w miejscowościach i regionach turystycznych, gdzie dominuje wynajem krótkoterminowy. Dzięki kaucji wypożyczalnia nie musi martwić się w przypadku niedotrzymania umowy przez klienta. Może to oznaczać rozmaite sytuacje - zwrot auta z opóźnieniem, uszkodzenie lub zabrudzenie wnętrza auta, otarcia lub rysy karoserii, wybite szyby lub inne szkody, których nie obejmuje ubezpieczenie samochodu. W takiej sytuacji zwrot kaucji jest pomniejszany o wartość szkód - trzeba pamiętać, że jeśli zwrócimy uszkodzony samochód, to właśnie wypożyczalnia musi zająć się przywróceniem go do odpowiedniego stanu, zanim kolejna osoba będzie mogła wynająć pojazd, a to generuje dodatkowe koszty. Ewentualne roszczenie należności za szkody jest jeszcze trudniejsze w przypadku wynajmu auta na kartę debetową, ponieważ wypożyczalnia musi ubiegać się o zwrot kosztów post factum. Niektóre firmy oferują jednak taką możliwość i zabezpieczają się w tym celu dodatkowymi zapisami o warunkach zapłaty za uszkodzenia w umowie. 

Chcesz wynająć samochód bez kaucji? Porozmawiaj o tym z naszym konsultantem.

Zamów rozmowę ← → Przejdź do formularza online

 

  Chcesz uzyskać więcej informacji? Przejdź do sekcji najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. 

Menu