Panel klienta

Czym jest krótkoterminowy wynajem samochodu?

 

Krótkoterminowy wynajem samochodu, jak sama nazwa wskazuje, oznacza wynajęcie samochodu na określony okres i jego użytkowanie w tym czasie. Umowa krótkoterminowego wynajmu auta zwykle opiewa na okres od 1 do 30 dni. Z opcji tej skorzystać można w bardzo wielu przypadkach. Przykładem może być choćby awaria własnego samochodu. Jeśli naprawa potrwać ma kilka bądź kilkanaście dni, wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu na ten czas.

 

Z krótkoterminowego wynajmu samochodu korzystają także osoby, które mają prawo jazdy, ale nie posiadają własnego auta. Możliwość wypożyczenia samochodu na krótki okres daje zatem możliwość wygodnego wyjazdu autem na weekend z rodziną. Innymi słowy, to dobre rozwiązanie dla tych osób, które z samochodu mają potrzebę skorzystania okazjonalnie.

 

Co ważne, z opcji wynajmu auta na krótki okres korzystają także firmy. Dzieje się tak choćby w przypadku awarii firmowego samochodu, ale nie tylko. To także dobre rozwiązanie w przypadku organizacji konferencji czy eventu, co łączy się z koniecznością odbioru gości z lotniska lub dworca i przewiezieniu ich na miejsce wydarzenia.

Zalety krótkoterminowego wynajmu auta

 

Możliwość krótkoterminowego wypożyczenia samochodu wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim daje to możliwość swobodnego poruszania się w mieście bądź poza nim w sytuacji, kiedy przyjdzie taka konieczność. Warto podkreślić, że flota aut do wynajęcia obejmuje samochody wysokiej klasy. To daje wielu kierowcom możliwość przetestowania samochodu. Kierowcy często korzystają z tej możliwości, kiedy są zainteresowani zakupem danego modelu samochodu, a jednocześnie mają możliwość właśnie taki model wypożyczyć na krótki czas.

 

Dla firm to także możliwość budowy pozytywnego wizerunku. Jadąc na ważne spotkanie biznesowe, przedstawiciel handlowy może na miejsce przyjechać samochodem renomowanej marki. Nie można zapomnieć także o kwestii bezpieczeństwa. To ważne choćby w przypadku wypożyczenia auta w celu wyjazdu na weekendową wycieczkę. Oferowane do wypożyczenia samochody są zawsze regularnie serwisowane. Ma się zatem pewność, że w drogę rusza się sprawnym i bezpiecznym samochodem.

 

Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze o wygodzie. Zamówione auto podstawiane jest pod wskazany przez Ciebie adres. Innymi słowy, wypożyczony samochód czeka na Ciebie o wskazanej godzinie np. pod domem.

Wypożyczenie auta krótkoterminowe – koszty i procedura

 

Samo wypożyczenie samochodu na okres krótkoterminowy jest bardzo proste i wygodne. Przede wszystkim warto wiedzieć, że można to zrobić po prostu przez internet. Wystarczy na stronie spectrumcars.pl wejść w panel rezerwacji. Tam zapoznasz się z dostępnymi modelami samochodów oraz cenami wynajmu krótkoterminowego.

 

Dostępna jest również informacja o dostępności samochodów w danym terminie. Wystarczy kilka kliknięć, aby auto zarezerwować w niecałą minutę.

 

Zarezerwowany samochód podstawiony zostanie pod wskazany podczas rezerwacji adres. Co ważne, przy wypożyczeniu samochodu nie ma obowiązku uiszczania żadnej kaucji. Samochód jest oczywiście w pełni ubezpieczony na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Dodać trzeba także to, że w przypadku kiedy dojdzie do uszkodzenia auta w wyniku kolizji z Twojej winy, to Ty nie będziesz ponosił z tego tytułu żadnych kosztów.

 

Jak zatem widać, wynajem krótkoterminowy samochodu to idealna opcja w bardzo wielu przypadkach. Czasem nie musi być to taka czy inna losowa konieczność wynajęcia samochodu. Auto wynająć można również choćby dla zabawy. W przypadku wynajmu krótkoterminowego możliwe jest np. wynajęcie samochodu na weekend tylko po to, aby po prostu samochodem sobie pojeździć dla czystej przyjemności.

Menu