Panel klienta

Jeszcze do niedawna kategoria, którą dziś znamy jako „auta miejskie” nie była powszechnie znana. Nikt nie myślał bowiem o tym, że wąskich, miejskich uliczkach, gdzie często jest pełno samochodów, tworzą się korki i powszechne są problemy ze znalezieniem przestrzeni do parkowania, doskonale sprawdzą się niewielkie samochody, które w wielu przypadkach są krótsze nawet od standardowych hatchbacków. Oczywiście - małe samochody istniały już dużo wcześniej, jednak nie były one pojazdami zaprojektowanymi z myślą o jeździe po mieście, a tak jak wszystkie inne pojazdy - do przemieszczania się na duże odległości z punktu A do B. Jak jednak wyraźnie widać po obecnych trendach motoryzacyjnych, koncepcja niewielkiego samochodu, który został stworzony głównie po to, aby poruszać się nim po mieście, całkiem nieźle się sprawdza, dlatego też producenci co jakiś czas dokładają nowe modele, dzięki czemu stale rośnie wybór tego typu samochodów.

Ze względu na to, że obecnie aut miejskich na rynku jest naprawdę sporo, niektóre osoby, które są zainteresowane posiadaniem tego typu pojazdu, mogą mieć nie lada problem z wyborem odpowiedniego modelu. Właśnie z tego powodu postanowiliśmy przygotować poniższy artykuł, w którym umieściliśmy listę pięciu najlepszych samochodów miejskich, które są warte zainteresowania. Zapraszamy do lektury.

 

 

Auta miejskie - ranking

 

5. Fiat 500

Nasze zestawienie aut miejskich otworzy propozycja klasyczna, do dziś popularnej w Polsce marki FIAT. Wyprodukowany przez nią model 500 jest świeżym spojrzeniem na legendarny pojazd, który przyniósł marce sławę. Nosił on tę samą nazwę i pojawił się na rynku w 1957 roku. Dziś odświeżone “pięćsetki” również cieszą się popularnością. Są bardzo kompaktowe, mają ładny, estetyczny design, dobrze się je prowadzi, a w niektórych wersjach, ulepszonych przez markę Abarth mają prawdziwie sportowe zacięcie.

 

4. Toyota Yaris IV

 

3. Toyota Aygo

Z Włoch przenosimy się do Japonii, ponieważ legendarna Toyota także ma sporo do powiedzenia w temacie kompaktowych aut miejskich. Dwa modele: Yaris IV generacji oraz Aygo robią prawdziwą furorę na światowym rynku motoryzacyjnym. Świetne konfiguracje, doskonała przyczepność, dynamika, bardzo ekonomiczne spalanie - po prostu nic dodać, nic ująć. Model Yaris dostępny jest też w wersji GR, która ma prawdziwego sportowego ducha.

 

2. Volkswagen Polo

Volkswagen polo nie jest może tak kompaktowy jak poprzednie modele wymienione w artykule, jednak nadal idealnie spełni rolę auta miejskiego, tylko nieco bardziej pojemnego i takiego, którym spokojnie można wybrać się też w dłuższą trasę. Niemiecka precyzja i niezawodność, trwałość i odporność na uszkodzenia, elegancki design - zdecydowanie zasłużone drugie miejsce.

 

1. Mini Cooper

Na pierwszym miejscu zdecydowanie warto umieścić samochód, który podobnie jak Fiat 500 ma bardzo długą historię. Nie ma dziś chyba osoby, która nie kojarzyłaby charakterystycznego wyglądu brytyjskiego Mini Coopera (który dziś należy do niemieckiego BMW). Wspaniałe, eleganckie nadwozie, niezłe osiągi, dużo miejsca w środku mimo kompaktowej formy no i wspaniała historia - to prawdziwy król miejskich aut.

 

 

Dla kogo najlepsze będzie auto miejskie?

 

Auto miejskie najlepiej sprawdzi się dla osoby, która nie wyjeżdża często w długie podróże samochodem. Świetnie nadaje się ono do szybkich kursów np. na zakupy czy w celu załatwienia spraw w urzędzie, ze względu na swoje kompaktowe wymiary i ekonomiczne spalanie.

Menu