Panel klienta

Wynajem samochodu jest usługą, która zyskuje coraz to większą popularność w Polsce, jak i na świecie. Dzieje się tak ze względu na to, że coraz więcej osób potrzebuje samochodu na krótki okres czasu. Usługa ta może być również długoterminowa. Jednak to, który wariant wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Co najważniejsze, z naszych usług mogą skorzystać również przedsiębiorcy, którzy wolą wynająć samochód długoterminowo, zamiast go kupować. Oprócz tego wynajem samochodu może być ciekawym prezentem. Posiadamy w naszej flocie pojazdy o większej mocy. Prowadzenie ich jest niesamowitym przeżyciem dla większości osób. Co najważniejsze, brak kaucji oraz możliwość odbioru samochodu z wielu miejsc w Polsce, czyni Spectrumcars jedną z lepszych firm na rynku. Jeżeli zastanawiasz się, jakie dokumenty będą Ci potrzebne, aby wynająć samochód, zapraszamy do dalszej części artykułu. 

 

Jakie dokumenty do wynajmu samochodu

 

Wynajęcie samochodu nie jest procesem, który przysparza wiele problemów. Zasady, które panują podczas wynajmu w Spectrumcars są bardzo podobne jak w wielu innych wypożyczalniach. Zazwyczaj wypożyczenie samochodu ogranicza się do wyboru odpowiedniego modelu, rozmowy z naszą firmą, podpisania umowy oraz odbioru pojazdu z dogodnej dla ciebie lokalizacji. Na szczęście nasza firma posiada wiele możliwych lokacji, w których można odebrać samochód. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Jedną z nich jest to, że do wynajmu potrzebne są dwa dokumenty. Prawo jazdy oraz dowód tożsamości. Czasem zdarza się jednak, że wymagana jest karta kredytowa.  

 

Jakie są korzyści płynące z wynajmu samochodu

 

Wynajmując samochód długoterminowo często możesz liczyć na niższą cenę niż w przypadku korzystania z kredytu lub leasingu na samochód. Dzieje się tak samo w przypadku samochodów wyższej klasy. W naszej firmie samochody są w bardzo dobrym stanie technicznym, jak i wizualnym. Każdy z pojazdów jest na bieżąco serwisowany oraz naprawiany. Dysponując wieloma samochodami w różnych klasach, każdy z naszych klientów będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie pojazd. 

 

Wynajem auta – potrzebne dokumenty

 

W świetle prawa to właściciel wypożyczalni odpowiada za każdy z pojazdów prawnie. Z tego względu, wypożyczając samochód w naszej firmie, musisz posiadać prawo jazdy. Dzięki temu dokumentowi będziemy mogli stwierdzić, czy rzeczywiście jesteś uprawniony do prowadzenia samochodu osobowego. Musisz wiedzieć, że jeżeli wynajęty samochód będzie prowadzony przez kilku kierowców - każdy z nich musi okazać nam swoje dokumenty. Następnym dokumentem będzie dowód tożsamości. Może to być dowód osobisty lub paszport. Najważniejsze jest jednak to, aby dokument ten był ważny. W przypadku niektórych wypożyczalni konieczne jest przedstawienie karty kredytowej. Blokowana jest na niej kaucja za samochód, a po zakończeniu wynajmu jest ona zwracana. Wypożyczając samochód w naszej wypożyczalni, możesz pominąć ten krok, ze względu na to, że nie pobieramy kaucji za wypożyczenie samochodu. Częstym zabiegiem, dokonywanym przez wypożyczalnie pobierające kaucje jest szukanie każdego zadrapania na samochodzie. Nasza firma jest jednak przekonana, że każdemu klientowi należy się odpowiednie traktowanie, jak i zaufanie.

Reasumując, aby wypożyczyć pojazd, będziesz potrzebował dokumenty do wynajmu samochodu, czyli prawo jazdy oraz dowód tożsamości, którym może być dowód osobisty lub paszport, a cały proces nie jest czasochłonny. Dzięki temu będziesz mógł szybko załatwić wszystkie sprawy i cieszyć się wypożyczonym pojazdem.

 

Menu