Panel klienta

Czym jest wynajem długoterminowy i jakie są jego korzyści?

 

Główną zaletą wynajmu długoterminowego jest jego niezmienny koszt. Dzięki temu wiesz, że przez cały okres trwania umowy twoja miesięczna rata się nie zmieni. Jest to znaczny plus w przypadku samochodów firmowych. W tej sytuacji nie ma konieczności, aby płacić ogromne pieniądze za kilkanaście pojazdów, skoro można to rozłożyć za pomocą jednej umowy. Innymi korzyściami finansowymi, które wynikają z wynajmu długoterminowego, są np.:

  • większa zdolność kredytowa

  • lepsze odpisy podatkowe

  • brak ryzyka związanego z końcową wartością pojazdów

  • wyższy zwrot całej inwestycji

 

Oczywiście rzeczy podane powyżej nie dotyczą tylko i wyłącznie większych firm. Jeżeli samochód ten ma służyć do celów prywatnych, wyższa zdolność kredytowa oraz brak ryzyka związanego z końcową wartością, to rzeczy, które znacznie ułatwią twoje życie. Innymi korzyściami związanymi z wynajmem długoterminowym jest np. wybór samochodu. W spectrumcars mamy do wyboru wiele modeli samochodów luksusowych oraz sportowych. Na dodatek nie wymagamy kaucji zwrotnej, co dla niektórych stanowi bardzo duży atut. Można powiedzieć, że jesteśmy jedną z nielicznych firm, która nie pobiera pieniędzy przed wynajmem.

 

Pomijając rzeczy wymienione powyżej, każdy chciałby przemieszczać się samochodem marki premium. To właśnie, dzięki wypożyczeniu auta, możesz zaspokoić swoje potrzeby oraz spełnić marzenia o posiadaniu luksusowego samochodu.

Kolejnym plusem wynajmu długoterminowego jest dostępność większości samochodów od ręki. W spectrumcars pracownik może dowieźć pojazd do jednego z większych miast. Na pewno jest to ogromna wygoda dla klienta, ze względu na brak konieczności podróży w celu odebrania pojazdu.

 

Wynajem długoterminowy - jakie warunki trzeba spełnić?

 

Wynajmując samochód, trzeba spełnić kilka warunków. Jednym z najważniejszych jest posiadanie ważnego prawa jazdy kategorii B. To właśnie prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport są dokumentami, które należy okazać podczas podpisywania umowy wynajmu. Warto wiedzieć, że właściciel wypożyczalni jest również właścicielem pojazdów. Nie ważne, czy to on nimi kieruje, czy nie. Ze względu na to, na pewno będzie wymagał podpisania odpowiedniej umowy, w której będą określone warunki całego wynajmu. Na dodatek, wiele wypożyczalni określa warunki, które musi spełnić przyszły najemca samochodu. W spectrumcars są to:

  • ukończone 21 lat

  • uprawnienia pozwalające na kierowanie pojazdem od co najmniej roku

  • ważny dokument potwierdzający tożsamość najemcy

  • dokument potwierdzający niekaralność danej osoby

  • kierowcą pojazdu może być najemca lub osoba upoważniona na piśmie w dacie zawarcia umowy

Jak widać, wymogi te nie są zbyt rygorystyczne, dzięki czemu możliwość wynajmu długoterminowego oraz krótkoterminowego może mieć wiele osób. Warto również wziąć pod uwagę to, że często należy udowodnić, że posiada się stały dochód. Wypożyczalnie robią to ze względu na to, że chcą uniknąć niewypłacalnych klientów. Konkurencja często wymaga również kaucję zwrotną, która pozwoli im na opłacanie np. naprawy samochodu wynikającej z stłuczki. W naszej firmie nie pobieramy kaucji zwrotnej, a w przypadku stłuczki z twojej winy pobieramy do 5000 zł. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie zostaniesz w żaden sposób oszukany.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy oraz wymogi, jakie trzeba spełnić podczas wynajmu samochodu, można określić tą usługę jako bardzo korzystną. Dzięki niej stale możesz jeździć nowym samochodem, za który będziesz regularnie płacić. Plusem tego rozwiązania jest to, że nie ponosisz kosztów wykupu samochodu po zakończeniu umowy. Menu